گلچهر

گل چهره، زیبارو، دارای چهره ای مانند گل

جنسیت اسم گلچهر

دختر

گلچهر به انگلیسی

gol chehr

تعداد گلچهر ها در ایران

1,209

تلفظ گلچهر به فارسی

گلچهر

ریشه اسم گلچهر

فارسی

تلفظ گلچهر به انگلیسی

/gol čehr/

رنگ اسم گلچهر

بنفش

ابجد اسم گلچهر

255

ابجد وسیط اسم گلچهر

27

ابجد صغیر اسم گلچهر

15

درباره نام گلچهر

گلچهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلچهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلچهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,209 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلچهر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم گلچهر و معنی اسم گلچهر

ریشه اسم گلچهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلچهر فارسی می باشد و تلفظ گلچهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلچهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol čehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلچهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلچهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلچهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلچهر در لغت نامه دهخدا:
گلچهره، آنکه چهره او در طراوت و لطافت به گل ماند، معشوقه اورنگ

معنی اسم گلچهر در ثبت احوال

1- (= گل چهره)، ( گل چهره؛ 2- (اَعلام) «گلچهر» نام معشوقه‌ي اورنگ در افسانه‌هاي ايراني.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلچهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلچهر عدد " 255 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلچهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم گلچهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلچهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلچهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آستیاژ، نام آخرين پادشاه ماد

موجب نظم و آراستگی در دین

ماه جاويدان

ترکیب دو اسم امیر و پرهام (فرمانروا و فرشته خوبی)

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

ترکیب دو اسم محمد و علی (ستوده و بلندمرتبه)

ترکیب دو اسم ولی و الله (دوست و خدا)

محافظ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید