گلان

گل‌ها، جمع گل، (به مجاز) زیبا و لطیف

جنسیت اسم گلان

دختر

گلان به انگلیسی

golan

تعداد گلان ها در ایران

930

تلفظ گلان به فارسی

گلان

ریشه اسم گلان

فارسی

تلفظ گلان به انگلیسی

/golān/

رنگ اسم گلان

طلایی

ابجد اسم گلان

101

ابجد وسیط اسم گلان

17

ابجد صغیر اسم گلان

11

درباره نام گلان

گلان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 930 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم گلان و معنی اسم گلان

ریشه اسم گلان

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلان فارسی می باشد و تلفظ گلان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلان در لغت نامه دهخدا:
قسمتی از نان میده باشد که آن را به مقدار برگ بقرا سازند و چون در میان روغن بریان کنند بادی در آن افتد و دو پوشه شود و بعد از آن در میان شیره اندازند تا شیره به خود کشد بسیار لذیذ میشود. جمع گل ها

معنی اسم گلان در فرهنگ فارسی:
جمع گل، دهی است از دهستان مغان، بخش گرمی شهرستان اردبیل

معنی اسم گلان در فرهنگ فارسی عمید:
جمع گل، نوعی نان روغنی

معنی اسم گلان در ثبت احوال

(گل + ان/ an ـ/ (پسوند نسبت يا نشانه‌ي جمع در فارسي))، 1- منسوب به گل؛ 2- گلها؛ 3- (به مجاز) زيبارو و لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلان عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع ماه، زيبارو

آصف، با تدبیر و خردمند

زیباروی دارای ناز و شکوه

گردش، تفریح وسفر

منسوب به ژیان، دارای زندگی و حیات

ترکیب دو اسم محمد و لیام (ستوده و محافظ)

وعده داده شده

(به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید