کیژان

دختران

جنسیت اسم کیژان

دختر

کیژان به انگلیسی

kizhan

تعداد کیژان ها در ایران

2,284

تلفظ کیژان به فارسی

کیژان

ریشه اسم کیژان

کردی

تلفظ کیژان به انگلیسی

/kižān/

رنگ اسم کیژان

نیلی

ابجد اسم کیژان

81

ابجد وسیط اسم کیژان

29

ابجد صغیر اسم کیژان

14

درباره نام کیژان

کیژان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیژان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیژان که در انگلیسی به صورت kizhan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,284 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیژان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم کیژان و معنی اسم کیژان

ریشه اسم کیژان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیژان کردی می باشد و تلفظ کیژان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کیژان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kižān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیژان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیژان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیژان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنی دختران

معنی اسم کیژان در ثبت احوال

دختران.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیژان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیژان عدد " 81 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیژان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیژان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیژان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیژان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تازه، جدید

حکیم، دانشمند، دانا

پادشاه و شهریار دلیر، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی، از شخصیت‌های شاهنامه

بنده پروردگار بخشنده

ترکیب دو اسم محمد و صابر (ستوده و شکیبا)

ترکیب دو اسم امیر و محمد (پادشاه و ستوده)

منسوب به پارس، پارسي، اهل پارس، از مردم پارس

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید