کیومرث

زنده ی فانی، زنده ی گویا

جنسیت اسم کیومرث

پسر

کیومرث به انگلیسی

kiyomars

تعداد کیومرث ها در ایران

80,796

تلفظ کیومرث به فارسی

کيومَرث

ریشه اسم کیومرث

فارسی

تلفظ کیومرث به انگلیسی

/ki(a)yomars/

رنگ اسم کیومرث

نیلی

ابجد اسم کیومرث

776

ابجد وسیط اسم کیومرث

44

ابجد صغیر اسم کیومرث

20

درباره نام کیومرث

کیومرث یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیومرث پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیومرث که در انگلیسی به صورت kiyomars نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 80,796 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیومرث

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم کیومرث و معنی اسم کیومرث

ریشه اسم کیومرث

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیومرث فارسی می باشد و تلفظ کیومرث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کيومَرث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ki(a)yomars/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیومرث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیومرث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیومرث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کیومرث در لغت نامه دهخدا:
اسم پادشاهی که اول در جهان پادشاهی کرده. نام انسان اول نزد مجوس. . پادشاه اول طبقه ٔ پیشدادی، و لقب او گِلشاه بوده است.

نخستین کیومرث آمد به شاهی
گرفتش به گیتی درون پادشاهی.


معنی اسم کیومرث در ثبت احوال

(= گيومرت)، ۱- زنده‌ي فاني.
[جزء اول «گيو» و «گيه» به معني جان و زندگي است و جزء دوم «مرتن» صفت است به معني مردني و در گذشتني و به تعبير ديگر مردم، چون بشر فاني است او را مردني و درگذشتني ناميده‌اند.
(از پاورقي برهان ـ چ معين)] ۲- معني كيومرث در تاريخ بلعمي «زنده‌ي گويا» آمده است؛ ۳- (اَعلام) ۱) (در شاهنامه) کیومرث: نخستين شاه سلسله‌ي پیشدادیان که ۳۰ سال پادشاهی کرد.
۲) (در اوستا) کیومرث: نخستین انسان.
از نطفه‌ي او که بر زمین ریخت، مَشیه و مَشیانه به صورت مرد و زن پدید آمدند.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیومرث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیومرث عدد " 776 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیومرث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کیومرث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیومرث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیومرث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر درنده، (به مجاز) مرد شجاع و دلير

خو گرفتن، عهد

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

ترکیب دو اسم محمد و ارمیا (ستوده و بزرگ داشته شده)

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

دوستدار

منسوب به نیلوفر، پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن های ایرانیان قدیم

راهنما

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید