کیاوش

مانند پادشاهان، سروران و بزرگان

جنسیت اسم کیاوش

پسر

کیاوش به انگلیسی

kiyavash

تعداد کیاوش ها در ایران

8,796

تلفظ کیاوش به فارسی

کياوش

ریشه اسم کیاوش

فارسی

تلفظ کیاوش به انگلیسی

/kiyāvaš/

رنگ اسم کیاوش

نارنجی

ابجد اسم کیاوش

337

ابجد وسیط اسم کیاوش

25

ابجد صغیر اسم کیاوش

13

درباره نام کیاوش

کیاوش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیاوش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیاوش که در انگلیسی به صورت kiyavash نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,796 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیاوش

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم کیاوش و معنی اسم کیاوش

ریشه اسم کیاوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیاوش فارسی می باشد و تلفظ کیاوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کياوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kiyāvaš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیاوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیاوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیاوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(کیا + وش (پسوند شباهت) )، ویژگی آن که مثل پادشاهان، سروران و بزرگان است، مانند پادشاه.
نام پدر کیقباد یازدهمین شاه ایران که صد سال پادشاهی کرد.

معنی اسم کیاوش در ثبت احوال

(كيا + وش (پسوند شباهت))، ويژگي آن كه مثل پادشاهان، سروران و بزرگان است.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیاوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیاوش عدد " 337 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیاوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیاوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیاوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیاوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مایع خوشبویی که از تقطیر گل سرخ و آب به دست می آید

ترکیب دو اسم امیر و والا (فرمانروا و دارنده‌ی مقام)

سیب، درخت سیب جنگلی

دوست و یاورِ نیک منش

مانند ماه

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید