کیارا

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

جنسیت اسم کیارا

دختر

کیارا به انگلیسی

kiyara

تعداد کیارا ها در ایران

1,270

تلفظ کیارا به فارسی

کيارا

ریشه اسم کیارا

فارسی

تلفظ کیارا به انگلیسی

/kiyārā/

رنگ اسم کیارا

بنفش

ابجد اسم کیارا

232

ابجد وسیط اسم کیارا

28

ابجد صغیر اسم کیارا

7

درباره نام کیارا

کیارا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کیارا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کیارا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,270 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کیارا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کیارا و معنی اسم کیارا

ریشه اسم کیارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیارا فارسی می باشد و تلفظ کیارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کيارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kiyārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کیارا در فرهنگ فارسی معین:
۱. اندوه، ملالت ۲. خفه کردن، خفگی .

معنی اسم کیارا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. اندوه، ملال.
۲. خفگی.
۳. ویار.

میتوان کیارا را ترکیب "کی" به معنی پادشاه و "آرا" به معنی آراینده بدانیم؛ که در مجموع یعنی مایه زینت، زیبایی و آراستگی پادشاه. برای این تعبیر منبع موثقی وجود ندارد. اما خیلی دور از ذهن نیست.
در ایتالیایی کیارا Kiara به صورت Chiara به معنی درخشان، در ایرلندی Ciara به معنی دختری با موهای سیاه و در زبان کره ای به معنی اولین تابش خورشید است.

معنی اسم کیارا در ثبت احوال

تاسه، ميل و خواهش به خوردن چيزهاي بي‌قاعده (ناباب) چنانكه اين حالت در زنان آبستن پديد مي‌آيد.
[دكتر معين در جلد پنجم برهان (ص۲۳۹) آورده است بنا بر قاعده‌ي تبديل «و» به «گ» به نظر مي‌رسد اصل كلمه «گيار» بوده (= ويار) و «ا» آخر كلمه الف اطلاق است در آخر شعر، و فرهنگ نويسان آن را جزو كلمه گرفته‌اند و در همين كتاب (منظور برهان) اين اشتباه نظير دارد].

حروف ابجد و طالع بینی نام کیارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیارا عدد " 232 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل زینتی

مانند ماه، ماهوار، (به مجاز) زيبا

تعریف ،تمجید، افرین

ترکیب دو اسم محمد و ادیب (ستوده و با ادب)

تحمل، بردباری، صبر، آرام

گل سرخ

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید