کژال

زيباروی سياه چشم

جنسیت اسم کژال

دختر

کژال به انگلیسی

kazhal

تعداد کژال ها در ایران

28,686

تلفظ کژال به فارسی

کَژال

ریشه اسم کژال

کردی

تلفظ کژال به انگلیسی

/kažāl/

رنگ اسم کژال

قرمز

ابجد اسم کژال

51

ابجد وسیط اسم کژال

23

ابجد صغیر اسم کژال

11

درباره نام کژال

کژال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کژال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کژال، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 28,686 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کژال

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم کژال و معنی اسم کژال

ریشه اسم کژال

همانطور که گفتیم ریشه اسم کژال کردی می باشد و تلفظ کژال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کَژال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kažāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کژال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کژال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کژال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختری با چشمان زیبا، چشم مست، غزال، سیاه چشم.

معنی اسم کژال در ثبت احوال

در بعضي از نام نامه‌ها زيباروي سياه چشم معنا شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام کژال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کژال عدد " 51 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کژال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کژال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کژال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کژال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

شیشه تصویرنما، آیینه

فروزان، مهره‌ای در بازی شطرنج، وزیر

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

دختر سرخ و گلگون، (به مجاز) زیبارو، نام دختر خسروپرويز و ملکه ایران در دوران ساسانی

زینت، آرایش، زیور، آیین

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران