کنعان

حليم و بردبار

جنسیت اسم کنعان

پسر

کنعان به انگلیسی

kanan

تعداد کنعان ها در ایران

4,644

تلفظ کنعان به فارسی

کَنعان

ریشه اسم کنعان

عبری

تلفظ کنعان به انگلیسی

/kan‛ān/

رنگ اسم کنعان

نارنجی

ابجد اسم کنعان

191

ابجد وسیط اسم کنعان

23

ابجد صغیر اسم کنعان

20

درباره نام کنعان

کنعان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کنعان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کنعان، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,644 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کنعان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم کنعان و معنی اسم کنعان

ریشه اسم کنعان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کنعان عبری می باشد و تلفظ کنعان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کَنعان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kan‛ān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کنعان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کنعان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کنعان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

حليم و بردبار

معنی اسم کنعان در ثبت احوال

(عبري) ۱- طبق تورات كنعان به معني «حليم و بردبار» است؛ ۲- (اَعلام) ۱) سرزميني در ميان رود اردن، درياي مديترانه و بحرالميت، مطابق فلسطين قديم؛ ۲) نام چهارمين پسر حام.

حروف ابجد و طالع بینی نام کنعان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کنعان عدد " 191 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کنعان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کنعان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کنعان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کنعان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع ملک، پادشاهان

دختر راست گفتار و درست کردار

ترکیب دو اسم محمد و فراز (ستوده و اوج)

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

دارای ناز شاهانه

منسوب به عرفان

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

گران‌بها، قیمتی، گران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید