کلام

سخن، حرف مفید، قول

جنسیت اسم کلام

پسر

کلام به انگلیسی

kalam

تعداد کلام ها در ایران

974

تلفظ کلام به فارسی

کلام

ریشه اسم کلام

عربی

تلفظ کلام به انگلیسی

/kalām/

رنگ اسم کلام

قرمز

ابجد اسم کلام

91

ابجد وسیط اسم کلام

19

ابجد صغیر اسم کلام

10

درباره نام کلام

کلام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کلام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کلام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 974 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کلام

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم کلام و معنی اسم کلام

ریشه اسم کلام

همانطور که گفتیم ریشه اسم کلام عربی می باشد و تلفظ کلام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کلام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kalām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کلام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کلام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کلام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کلام در لغت نامه دهخدا:
سخن یا سخن با فایده ای که بنفسه کفایت کند. اسم جنس است و بر قلیل و کثیر واقع شود و درتعریف آن گفته اند صفتی که جاندار بتواند آنچه را در خاطر دارد به وسیله اصوات مقطعه و یا کتابت و یا اشاره اعلام دارد، گفتار یا گفتاری که بنفسه کفایت کند و در حقیقت معنائی است قائم به ذهن، آن چیزی است که آدمی به هنگام امر و نهی کردن و خبر دادن و استفهام کردن آن را در ذهن خود می یابد و با عبارت یا اشاره مخاطب را بدان آگاه می سازد.

معنی اسم کلام در فرهنگ فارسی:
قول، سخن، سخنی مفید
۱. سخن، گفتار، کلام الهی، کلام باری ۲. جمله ای که مفید فایده یا خبری باشد بنحوی که چون گوینده خاموش شود شنونده در انتظار نماند ۳. علمی است که متضمن بیان دلایل و حجج عقلی در باب عقاید ایمانی و رد بر مبتدعان و اهل کفر و ضلالت است.

معنی اسم کلام در فرهنگ معین:
۱. سخن، حرف ۲. جمله ای که مفید فایده یا خبری باشد به نحوی که چون گوینده خاموش شود، شنونده در انتظار نماند.

معنی اسم کلام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. قول، سخن ۲. سخنی که مفید باشد، عبارت یا جمله ای که از مسند و مسند الیه ترکیب شود و دارای معنی باشد.

معنی اسم کلام در ثبت احوال

1- گفتار، سخن؛ 2- (در گفتگو) (به مجاز) کلمه؛ 3- (در ادبیات) در دستور زبان، مجموعه ی جمله هایی که معمولاً به هم ربط دارند و مطلبی را بیان می کنند؛ 4- (در ادیان) دانش دینی متضمن بیان دلایل درباره ی عقاید دینی؛ 5- (در قد یم) (به مجاز) کلام الهی، قرآن.

حروف ابجد و طالع بینی نام کلام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کلام عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کلام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کلام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کلام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کلام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

جاویدان، همیشه زنده

نام زن محبوبی در عرب، خوشبخت

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

آراسته، گوهرنشان، جواهرنشان

خواهش و خواسته، ستایش کننده، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید