کبری

بزرگ‌تر، لقب حضرت زينب (س)

جنسیت اسم کبری

دختر

کبری به انگلیسی

kobra

تعداد کبری ها در ایران

1,231,968

تلفظ کبری به فارسی

کبري

ریشه اسم کبری

عربی

تلفظ کبری به انگلیسی

/kobrā/

رنگ اسم کبری

بنفش

ابجد اسم کبری

232

ابجد وسیط اسم کبری

28

ابجد صغیر اسم کبری

7

درباره نام کبری

کبری یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کبری را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کبری، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,231,968 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کبری

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کبری و معنی اسم کبری

ریشه اسم کبری

همانطور که گفتیم ریشه اسم کبری عربی می باشد و تلفظ کبری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کبري " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kobrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کبری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کبری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کبری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کبری در لغت‌نامه دهخدا :
مونث اکبر، بزرگ‌تر، در فارسی بدون توجه به تذکیر و تأنیث این کلمه صفت استعمال شود.

معنی اسم کبری در فرهنگ معین :
بزرگ‌تر. د ر اصطلاح منطق مقدمه دوم در یک قضیه منطقی.

معنی اسم کبری در ثبت احوال

۱- (مؤنث اكبر)، بزرگ، كبير، بزرگ‌تر، + ( اكبر؛ ۲- (اَعلام) لقب زينب كبري (س) دختر حضرت علي (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام کبری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کبری عدد " 232 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کبری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کبری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کبری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کبری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرمانبردار، اهلی

برق شمشیر، فروغ و جلا

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

جستجو کننده، جوینده

ای ایران

والایی، بزرگواری، بلندی

دانش و فرهنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران