کبریا

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

جنسیت اسم کبریا

پسر

کبریا به انگلیسی

kebriya

تعداد کبریا ها در ایران

738

تلفظ کبریا به فارسی

کِبريا

ریشه اسم کبریا

عربی

تلفظ کبریا به انگلیسی

/kebriyā/

رنگ اسم کبریا

صورتی

ابجد اسم کبریا

233

ابجد وسیط اسم کبریا

29

ابجد صغیر اسم کبریا

8

درباره نام کبریا

کبریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کبریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کبریا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 738 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کبریا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم کبریا و معنی اسم کبریا

ریشه اسم کبریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کبریا عربی می باشد و تلفظ کبریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کِبريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kebriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کبریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کبریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کبریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کبریا در فرهنگ فارسی عمید:
عظمت، بزرگی

معنی اسم کبریا در لغت نامه دهخدا:
غرور، تکبر

معنی اسم کبریا در ثبت احوال

۱- عظمت، بزرگي؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام کبریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کبریا عدد " 233 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کبریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کبریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کبریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کبریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

منسوب به سام، آتش

هديه دادن

آراستگی، مهربانی، خوش‌رویی، پاک، بی‌گناه، آناهیتا، از بین برنده ناپاکی و پلیدی

آیین، روش، سنت، راه دین

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

آن که چون شاه بزرگ و شکوهمند است

نوازنده، نام یکی از نوازندگان در زمان ساسانیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید