کاویان

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

جنسیت اسم کاویان

پسر

کاویان به انگلیسی

kavyan

تعداد کاویان ها در ایران

3,614

تلفظ کاویان به فارسی

کاويان

ریشه اسم کاویان

فارسی

تلفظ کاویان به انگلیسی

/kāv(i)yān/

رنگ اسم کاویان

بنفش

ابجد اسم کاویان

88

ابجد وسیط اسم کاویان

28

ابجد صغیر اسم کاویان

16

درباره نام کاویان

کاویان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کاویان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کاویان که در انگلیسی به صورت kavyan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,614 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کاویان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کاویان و معنی اسم کاویان

ریشه اسم کاویان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاویان فارسی می باشد و تلفظ کاویان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کاويان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāv(i)yān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاویان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاویان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاویان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کاویان در فرهنگ فارسی عمید :
پادشاهی ، سلطنتی .


معنی اسم کاویان در ثبت احوال

كاوياني، منسوب به كاوه (شخصيت اساطيري شاهنامه)، + ك كاوه.

حروف ابجد و طالع بینی نام کاویان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاویان عدد " 88 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاویان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاویان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاویان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاویان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

زن بزرگوار

کوچک تر

بانوی زیباروی، دختر نیکو

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم محمد و کیا (ستوده و پادشاه)

مؤنث وحید، یگانه، یکتا، بی نظیر

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید