کامران

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

جنسیت اسم کامران

پسر

کامران به انگلیسی

kamran

تعداد کامران ها در ایران

158,694

تلفظ کامران به فارسی

کامران

ریشه اسم کامران

فارسی

تلفظ کامران به انگلیسی

/kāmrān/

رنگ اسم کامران

سبز

ابجد اسم کامران

312

ابجد وسیط اسم کامران

24

ابجد صغیر اسم کامران

15

درباره نام کامران

کامران یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کامران را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کامران، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 158,694 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کامران

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم کامران و معنی اسم کامران

ریشه اسم کامران

همانطور که گفتیم ریشه اسم کامران فارسی می باشد و تلفظ کامران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کامران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāmrān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کامران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کامران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کامران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کامران در فرهنگ فارسی عمید :
عیاش، خوش‌گذران. خوشبخت، کامکار.

معنی اسم کامران در فرهنگ معین :
خوش‌گذران، عیاش.

معنی اسم کامران در فرهنگ فارسی :
آن‌که امیال و آرزوهای خود را تحقق بخشد، بهره‌مند، کامیاب. نیک‌بخت، سعادتمند، خوش‌بخت. عیاش، عشرت کننده، خوش‌گذران.

معنی اسم کامران در لغت‌نامه دهخدا :
کسی که هرچه بخواهد برایش مهیا شود و کسی که در عشرت است . بهره‌مند و کامیاب در هر عزم و آرزویی. سعادتمند، پیروز و موفق. خجسته. مسعود. با اقبال و نیک‌ بخت. خوش‌بخت. خوش اقبال. خوش زندگانی. عیاش. با هوی وهوس.

معنی اسم کامران در ثبت احوال

۱- (در قديم) (به مجاز) آن كه در هر كاري موفق است، موفق؛ ۲- خجسته، مبارك؛ ۳- مسلط، چيره؛ ۴- (در حالت قيدي) با كامروايي و موفقيت.

حروف ابجد و طالع بینی نام کامران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کامران عدد " 312 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کامران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کامران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کامران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کامران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راستی و درستی، دوستی

صبور، بردبار، شکیبا

سخن، حرف مفید، قول

ترکیب دو اسم فاطمه و ثنا (رانده شده از آتش و ستایش)

ایرانی و جوانمرد

زيبا، لطيف و با طراوت

ماه روشن و درخشان

خوابیدن، جنبیدن گهواره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید