ژوبین

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

جنسیت اسم ژوبین

پسر

ژوبین به انگلیسی

zhobin

تعداد ژوبین ها در ایران

3,036

تلفظ ژوبین به فارسی

ژوبين

ریشه اسم ژوبین

فارسی

تلفظ ژوبین به انگلیسی

/žobin/

رنگ اسم ژوبین

طلایی

ابجد اسم ژوبین

68

ابجد وسیط اسم ژوبین

28

ابجد صغیر اسم ژوبین

19

درباره نام ژوبین

ژوبین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ژوبین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ژوبین که در انگلیسی به صورت zhobin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,036 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ژوبین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ژوبین و معنی اسم ژوبین

ریشه اسم ژوبین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژوبین فارسی می باشد و تلفظ ژوبین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژوبين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žobin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژوبین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژوبین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژوبین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زوبین در فرهنگ فارسی:
زوبین . ژوپین

زوبین: نوعی نیزه‌ی کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران و نام پسر کاووس

معنی اسم ژوبین در ثبت احوال

۱- ژوپين، زوبين، نيزه‌ي كوچك كه در جنگهاي قديم به سوي دشمن پرتاب مي‌كردند؛ ۲- (اَعلام) نام پسر پيران.
+ زوبين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژوبین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژوبین عدد " 68 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژوبین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژوبین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژوبین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژوبین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در بزرگ، دروازه

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

روشنک، نورانی

یاری، یاری کردن، نام صد و دهمین سوره قرآن مجید

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

بخشش، دارایی، آسایش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید