چیستا

دانش، آگاهی، فرزانگی

جنسیت اسم چیستا

دختر

چیستا به انگلیسی

chista

تعداد چیستا ها در ایران

543

تلفظ چیستا به فارسی

چیستا

ریشه اسم چیستا

فارسی , اوستایی

تلفظ چیستا به انگلیسی

/čistā/

رنگ اسم چیستا

زرد

ابجد اسم چیستا

471

ابجد وسیط اسم چیستا

15

ابجد صغیر اسم چیستا

15

درباره نام چیستا

چیستا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم چیستا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم چیستا، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 543 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم چیستا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم چیستا و معنی اسم چیستا

ریشه اسم چیستا

همانطور که گفتیم ریشه اسم چیستا فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ چیستا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چیستا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /čistā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چیستا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چیستا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چیستا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دانش، آگاهی، فرزانگی، نام فرشته ی دانش و فرزانگی که با صفت هایی چون راست ترین توصیف شده است، دارنده راه های خوب و آموزنده و راهنمای راه های خوب

معنی اسم چیستا در ثبت احوال

۱- دانش، آگاهی، فرزانگی؛ ۲- (اَعلام) نام فرشته‌ي دانش و فرزانگی که با صفت‌هایی چون راست‌ترین توصیف شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام چیستا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چیستا عدد " 471 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چیستا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چیستا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چیستا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چیستا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن بزرگوار

آفریده خرد پاک، اسپندیار

پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

روح و روان دین

پسر عزیز، نام پادشاهان هند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید