پیام

خبر، پیغام، وحی، الهام

جنسیت اسم پیام

پسر

پیام به انگلیسی

payam

تعداد پیام ها در ایران

81,921

تلفظ پیام به فارسی

پَيام

ریشه اسم پیام

فارسی

تلفظ پیام به انگلیسی

/payām/

رنگ اسم پیام

نیلی

ابجد اسم پیام

53

ابجد وسیط اسم پیام

19

ابجد صغیر اسم پیام

10

درباره نام پیام

پیام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پیام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پیام، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 81,921 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پیام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پیام و معنی اسم پیام

ریشه اسم پیام

همانطور که گفتیم ریشه اسم پیام فارسی می باشد و تلفظ پیام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَيام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /payām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پیام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پیام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پیام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پیام در فرهنگ فارسی عمید :
سخن یا مطلبی (کتبی یا شفاهی) که از طرف کسی برای دیگری فرستاده شود؛ پیغام؛ خبر.
⟨ پیام رساندن (گزاردن، آوردن):منتقل کردن پیام کسی به دیگری

معنی اسم پیام در لغت نامه دهخدا :
رسالت . پیغام . (جهانگیری ). خبر و پیغام . (برهان ). از زبان کسی چیزی گفتن و آن را پیغام زبانی هم میگویند و پیغام کاغذی ، پیغامی که بوسیله ٔ مکتوب ادا کنند. در تداول امروزی شفاهاً بوساطت کسی گفتاری را بسومی فرستادن است لکن در قدیم این لفظ عام بوده است از کس و نامه .

نزد آن شاه زمین دادش پیام
داروئی فرمای زامهران بنام .


رودکی


معنی اسم پیام در فرهنگ فارسی معین :
۱ - خبر یا سخنی را به دیگری رساندن . ۲ - سلام ، درود. ۳ - وحی ، الهام

معنی اسم پیام در ثبت احوال

1- الهام، وحي؛ 2- مطلبي كه به شكل كلام، نوشته يا نشانه‌اي از فرد يا گروهي به فرد يا گروه ديگر فرستاده شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام پیام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پیام عدد " 53 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پیام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پیام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پیام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پیام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه بدن، ماه پیکر، برابر با ماه، (به مجاز) زيبارو

طبیعت، هریک از عناصر چهارگانه

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

روشن، درخشان

ستاره، کوکب، کاروان، قافله

ترکیب دو اسم محمد و یاسر (ستوده و آسان)

چیز تازه پدید آمده، بی مانند در گذشته

خداوند خدای من است، الیاس، نام یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل و نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید