پونا

در گویش سمنان پونه

جنسیت اسم پونا

دختر

پونا به انگلیسی

puna

تعداد پونا ها در ایران

828

تلفظ پونا به فارسی

پونا

ریشه اسم پونا

فارسی

تلفظ پونا به انگلیسی

/punā/

رنگ اسم پونا

صورتی

ابجد اسم پونا

59

ابجد وسیط اسم پونا

13

ابجد صغیر اسم پونا

16

درباره نام پونا

پونا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پونا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پونا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پونا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم پونا و معنی اسم پونا

ریشه اسم پونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پونا فارسی می باشد و تلفظ پونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /punā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در گویش سمنان پونه

معنی اسم پونا در ثبت احوال

1- (= پودنه و پونه) (در گیاهی) گیاهی علفی، یک ساله و معطر از خانواده‌ي نعناع که برگ‌ها و گل‌هاي آن مصرف دارویی دارد؛ 2- (اَعلام) (= پونه، شهر پونا) ولايت و شهري در جنوب هند در فلات دكن، اين شهر صنعتي و متأثر از فرهنگ هند و اسلامي است.

حروف ابجد و طالع بینی نام پونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پونا عدد " 59 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

زیباروی، خوش برخورد

بخشاینده و آمرزنده گناهان، از نامهای خداوند

زیبا و آراسته

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه

زن شجاع

پاکدامن، پوشیده، پارسا، پنهان

بزرگ زاده، داده ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید