پری

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

جنسیت اسم پری

دختر

پری به انگلیسی

pari

تعداد پری ها در ایران

272,964

تلفظ پری به فارسی

پري

ریشه اسم پری

فارسی

تلفظ پری به انگلیسی

/pari/

رنگ اسم پری

قرمز

ابجد اسم پری

212

ابجد وسیط اسم پری

22

ابجد صغیر اسم پری

7

درباره نام پری

پری یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پری دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پری که در انگلیسی به صورت pari نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 272,964 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پری

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پری و معنی اسم پری

ریشه اسم پری

همانطور که گفتیم ریشه اسم پری فارسی می باشد و تلفظ پری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پري " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pari/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پری در فرهنگ فارسی عمید :
پاداش، جایزه. دو روز پیش، پریروز، دو شب پیش، پریشب. موجود افسانه‌ای و اساطیری نظیر جن به صورت زنی بسیارزیبا که مانند فرشته بال دارد و پرواز م ی‌کند و در زیبایی نقیض دیو است. [مجاز] زن زیبا. [قدیمی] جن.

معنی اسم پری در فرهنگ معین :
مؤنث جن، که به صورت زنی زیبا تصور می‌شود. نوعی پارچه بسیار لطیف.

معنی اسم پری در ثبت احوال

۱- (فرهنگ عوام) موجودي لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار و نامرئي كه گاه خود را نشان دهد و با جمالش انسان را فريفته‌ي خود مي‌كند؛ ۲- (به مجاز) زيبارو و داراي اندام ظريف؛ ۳- (در ادب فارسی) پری گاه به معنای «فرشته» و متضاد نام های مانند ديو و اَهرِمن، به معنای شيطان به کار رفته است.

حروف ابجد و طالع بینی نام پری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پری عدد " 212 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پرنده‌ای افسانه‌ای که او را به عنوان مرغ سعادت می‌شناسند، فرخنده

نام پرنده‌ای سیاه رنگ در هندوستان که مانند طوطی سخن‌گو است، طوطی

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

گل زینتی

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد (ستوده و آفریده شده‌ی مهر)

معدنی، استخراج شده از معدن، (به مجاز) داراي ارزش و قيمت

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

خوش سخن، تر زبان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید