پریزاد

زاده پری، زیبا، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم پریزاد

دختر

پریزاد به انگلیسی

pari-zad

تعداد پریزاد ها در ایران

36,645

تلفظ پریزاد به فارسی

پري‌زاد

ریشه اسم پریزاد

فارسی

تلفظ پریزاد به انگلیسی

/p.-zād/

رنگ اسم پریزاد

آبی

ابجد اسم پریزاد

224

ابجد وسیط اسم پریزاد

34

ابجد صغیر اسم پریزاد

19

درباره نام پریزاد

پریزاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پریزاد دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پریزاد که در انگلیسی به صورت pari-zad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 36,645 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پریزاد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم پریزاد و معنی اسم پریزاد

ریشه اسم پریزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریزاد فارسی می باشد و تلفظ پریزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پري‌زاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /p.-zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پریزاد در فرهنگ فارسی :
نام کنیزک شیرین است .
پریزاده، فرزندپری، پری نژاد، بچه بسیارزیبا
(صفت) زاده پری، فرزند پری، پری نژاد. (استعاره) کودک زنی زیبا. (استعاره) فرزند زیبا.


معنی اسم پریزاد در ثبت احوال

(در قديم) ۱- پري‌زاده، آن‌كه از نژادِ پَري است؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریزاد عدد " 224 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به پا خواستن

دختر طناز و عشوه گر

بزرگ داشته شده، بزرگوار

باغ و گلزار

ترکیب دو اسم محمد و فاتح (ستوده و پیروز)

مانند سایه، خان بزرگ، محاسب

فراوانی، افزونی، بسیاری

به رنگ ماه، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران