پریاس

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

جنسیت اسم پریاس

دختر

پریاس به انگلیسی

paryas

تعداد پریاس ها در ایران

594

تلفظ پریاس به فارسی

پَرياس

ریشه اسم پریاس

فارسی

تلفظ پریاس به انگلیسی

/paryās/

رنگ اسم پریاس

زرد

ابجد اسم پریاس

273

ابجد وسیط اسم پریاس

23

ابجد صغیر اسم پریاس

14

درباره نام پریاس

پریاس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پریاس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پریاس که در انگلیسی به صورت paryas نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 594 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پریاس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم پریاس و معنی اسم پریاس

ریشه اسم پریاس

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریاس فارسی می باشد و تلفظ پریاس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرياس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /paryās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریاس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریاس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریاس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پَر = گلبرگ گل، برگ درخت + یاس
یاس: نام گلی زینتی و بسیار خوش‌بو با رنگ‌های زرد، سرخ، سفید و بنفش، گل منسوب به حضرت زهرا (س)

معنی اسم پریاس در ثبت احوال

(پَر = گلبرگ گل، برگ درخت + یاس) 1- گلبرگ یاس، برگ یاس؛ 2- (به مجاز) زيبا و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریاس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریاس عدد " 273 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریاس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریاس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریاس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریاس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نجیب نجیب زاده

زیور و زینت

فرمان‌بردار، مطیع، عبد، بنده

(به مجاز) آن كه بتوان بر او تكيه كرد، تکیه‌گاه، ستون

مدافع و محافظ مردان

سرخ گون، زیبارو

ستاره، بخت، پرچم، نام نوعی گیاه گلدار

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید