پرستو

نام نوعی پرنده

جنسیت اسم پرستو

دختر

پرستو به انگلیسی

parasto

تعداد پرستو ها در ایران

125,448

تلفظ پرستو به فارسی

پرستو

ریشه اسم پرستو

فارسی

تلفظ پرستو به انگلیسی

/parasto/

رنگ اسم پرستو

آبی

ابجد اسم پرستو

668

ابجد وسیط اسم پرستو

22

ابجد صغیر اسم پرستو

22

درباره نام پرستو

پرستو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرستو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرستو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 125,448 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرستو

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم پرستو و معنی اسم پرستو

ریشه اسم پرستو

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرستو فارسی می باشد و تلفظ پرستو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پرستو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parasto/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرستو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرستو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرستو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرستو در ویکی واژه :
چلچله، پرنده‌ای با بال‌های دراز و نوک تیز و دم دو شاخه، که در فصل سرما به مناطق گرمسیر مهاجرت می‌کند.

معنی اسم پرستو در ثبت احوال

(در پهلوی، parastuk) پرنده‌اي با جثه‌اي كمي بزرگتر از گنجشك و سياه و سفيد‌، چلچله.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرستو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرستو عدد " 668 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرستو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پرستو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرستو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرستو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

بندگان خداوند

درس خوانده، پیامبری که نام او دو بار در قرآن آمده

همکار، یاور

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

خسرو

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران