پایدار

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

جنسیت اسم پایدار

پسر

پایدار به انگلیسی

paydar

تعداد پایدار ها در ایران

885

تلفظ پایدار به فارسی

پايدار

ریشه اسم پایدار

فارسی

تلفظ پایدار به انگلیسی

/pāydār/

رنگ اسم پایدار

بنفش

ابجد اسم پایدار

218

ابجد وسیط اسم پایدار

28

ابجد صغیر اسم پایدار

13

درباره نام پایدار

پایدار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پایدار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پایدار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 885 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پایدار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پایدار و معنی اسم پایدار

ریشه اسم پایدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم پایدار فارسی می باشد و تلفظ پایدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پايدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pāydār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پایدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پایدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پایدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پایدار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پاینده، جاویدان، باقی
۲. برقرار.
۳. استوار، ثابت.


معنی اسم پایدار در فرهنگ معین:
استوار، پابرجا، ثابت .

معنی اسم پایدار در ثبت احوال

1- داراي ثبات، ثابت، هميشگي؛ 2- (در قديم) مقاوم، مقاومت كننده؛ 3- (در حالت قيدي) به حالت هميشگي، پا برجا.

حروف ابجد و طالع بینی نام پایدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پایدار عدد " 218 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پایدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پایدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پایدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پایدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرهیزکار

مراد، آرزو

جام شراب

دختر با اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل

بهار زیبا و قشنگ

خوشنودی و رضایت مندی جاودان

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید