پایا

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

جنسیت اسم پایا

پسر

پایا به انگلیسی

paya

تعداد پایا ها در ایران

1,155

تلفظ پایا به فارسی

پايا

ریشه اسم پایا

فارسی

تلفظ پایا به انگلیسی

/pāyā/

رنگ اسم پایا

زرد

ابجد اسم پایا

14

ابجد وسیط اسم پایا

16

ابجد صغیر اسم پایا

7

درباره نام پایا

پایا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پایا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پایا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,155 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پایا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم پایا و معنی اسم پایا

ریشه اسم پایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پایا فارسی می باشد و تلفظ پایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پايا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pāyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پایا در لغت نامه دهخدا:
ثابت. ابدی. دائم. باقی. پاینده، گیاهی که یک سال یا دو سال خشک نشود.

معنی اسم پایا در فرهنگ معین:
۱. پاینده، پایدار ۲. محکم ۳. گیاهی که بیش از یک یا دو سال باقی بماند.

معنی اسم پایا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پاینده، پایدار، جاوید ۲. ثابت ۳. (زیست شناسی) ویژگی گیاهی که بیش از دو سال باقی بماند.

معنی اسم پایا در ثبت احوال

1- آنچه دير مي‌پايد، ماندگار، ثابت؛ 2- (در گياهي) ويژگي گياهي كه بيش از دو سال عمر داشته باشد يا چند ساله باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام پایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پایا عدد " 14 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهربان، بخشاینده

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

امید، آرزو، كمال مطلوب، مراد و خواسته

شمشیر ساخته شده در هند

حمد و ستایش خداوند

مانند خورشید، (به مجاز) زيبارو

ستایش، دعا، شكر، سپاس

میوه، بار، نتیجه و حاصل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید