پارسان

منسوب به پارس، پارسی، اهل پارس، از مردم پارس

جنسیت اسم پارسان

پسر

پارسان به انگلیسی

parsan

تعداد پارسان ها در ایران

348

تلفظ پارسان به فارسی

پارسان

ریشه اسم پارسان

فارسی

تلفظ پارسان به انگلیسی

/pārsān/

رنگ اسم پارسان

نیلی

ابجد اسم پارسان

314

ابجد وسیط اسم پارسان

16

ابجد صغیر اسم پارسان

19

درباره نام پارسان

پارسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پارسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پارسان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 348 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پارسان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پارسان و معنی اسم پارسان

ریشه اسم پارسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پارسان فارسی می باشد و تلفظ پارسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پارسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pārsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پارسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پارسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پارسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به پارس
پارسی، اهل پارس، از مردم پارس

معنی اسم پارسان در ثبت احوال

( پارس + ان (پسوند نسبت))، منسوب به پارس، پارسي، اهل پارس، از مردم پارس.

حروف ابجد و طالع بینی نام پارسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پارسان عدد " 314 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پارسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پارسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پارسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پارسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

فاضل‌تر، برتر از ديگران در علم و هنر و اخلاق، برترین

متانت، سنگینی، آهستگی، آرامی، شکوه، جلال

شریک خوب، صاحب اخلاق و رفتار نیکو

موجب سعادت دین

ترکیب دو اسم امیر و متین (فرمانروا و با وقار )

نام نوعی درختچه همیشه سبز، (به مجاز) شخص خوش قد و قامت

مهرورز، مهربان، دلبر، ستایش، بخشش، با شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید