پارسامهر

ترکیب دو اسم پارسا و مهر (پاکدامن و محبت)

جنسیت اسم پارسامهر

پسر

پارسامهر به انگلیسی

parsa-mehr

تعداد پارسامهر ها در ایران

393

تلفظ پارسامهر به فارسی

پارسامهر

ریشه اسم پارسامهر

فارسی

تلفظ پارسامهر به انگلیسی

/p.-mehr/

رنگ اسم پارسامهر

سبز

ابجد اسم پارسامهر

509

ابجد وسیط اسم پارسامهر

31

ابجد صغیر اسم پارسامهر

25

درباره نام پارسامهر

پارسامهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پارسامهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پارسامهر که در انگلیسی به صورت parsa-mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 393 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پارسامهر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پارسامهر و معنی اسم پارسامهر

ریشه اسم پارسامهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم پارسامهر فارسی می باشد و تلفظ پارسامهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پارسامهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /p.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پارسامهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پارسامهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پارسامهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم پارسا و مهر:
پارسا: پاکدامن، آن که از ارتکاب گناه و خطا پرهیز کند، دیندار، پرهیزکار، عارف، دانشمند
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم پارسامهر در ثبت احوال

پرهيزگارِ مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام پارسامهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پارسامهر عدد " 509 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پارسامهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پارسامهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پارسامهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پارسامهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و سالار (شریف و بزرگ)

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

رهنده، رهاشونده

نیکو، پاکیزه

دختران صبور و بردبار، از القاب حضرت زینب (س)

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا (گل خوش‌بو و درخشان‌تر)

گل طلایی، (به مجاز) زیبا و لطیف

(به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید