ونوس

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

جنسیت اسم ونوس

دختر

ونوس به انگلیسی

venus

تعداد ونوس ها در ایران

4,176

تلفظ ونوس به فارسی

وِنوس

ریشه اسم ونوس

فرانسوی

تلفظ ونوس به انگلیسی

/venus/

رنگ اسم ونوس

آبی

ابجد اسم ونوس

122

ابجد وسیط اسم ونوس

14

ابجد صغیر اسم ونوس

23

درباره نام ونوس

ونوس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ونوس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ونوس که در انگلیسی به صورت venus نوشته میشود و به دلیل ریشه فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,176 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ونوس

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ونوس و معنی اسم ونوس

ریشه اسم ونوس

همانطور که گفتیم ریشه اسم ونوس فرانسوی می باشد و تلفظ ونوس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وِنوس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /venus/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ونوس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ونوس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ونوس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ونوس در فرهنگ فارسی عمید:
زهره.

معنی اسم ونوس در فرهنگ معین:
زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها.

معنی اسم ونوس در لغت‌نامه دهخدا:
خدایی از خدایان یونان که الهه ٔ جمال و زیبایی بود، ربهالنوع زیبایی یونان قدیم و دختر ژوپیتر، خدای خدایان او را به وولکانوس داد، ونوس را در سراسر یونان و روم ستایش میکردند و از او مجسمه‌های زیبای فراوان به دست آمده است.

معنی اسم ونوس در فرهنگ فارسی:
رب النوع زی بائی و عشق و شادی و اصالت در نزد رومی‌های غربی قدیم (لاتینی‌های باستان) که همردیف آفرودیت (الهه زیبائی و عشق در یونان باستان) می‌باشد، زهره، ناهید، عشق وجمال درنزدرومی هاویونانی های قدیم.

معنی اسم ونوس در ثبت احوال

(فرانسوی:venus ) ۱- (= زهره)، زهره؛ ۲- (در میتولوژی) [اسطوره شناسی] ونوس یونانی یکی از نمادهای دیرینه‌ي آریایی و برداشت دوباره‌ای از ایزد بانوی آب های درخشان اردویسور آناهیتا یا مادر باکره است.
که در روم باستان نیز به نام آفرودیت تجلی کرده است.
اگرچه آناهیتا در میان ایرانیان باستان نماد پاکیزگی و نمایه‌ي زن کامل آریایی است، اما در یونان به گونه‌ای سمبل زیبایی، عشق و هوسرانی در آمده و در ادبیات لاتین نیز با همین چهره خودنمایی کرده و حتی شاعرانی چند او را گوهر عشق آمیز زندگی شناخته‌اند.
ماه ویژه‌ي ونوس در یونان ماه مقدس آوریل Aperil یا ماه جوانه‌های شکوفاست.

حروف ابجد و طالع بینی نام ونوس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ونوس عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ونوس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ونوس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ونوس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ونوس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

بچه آهو

پادشاه پاک و درستکار

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

لایق، محبت، دوست داشته شده

ترکیب دو اسم محمد و عماد (ستوده و تکیه‌گاه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید