وحید

تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

جنسیت اسم وحید

پسر

وحید به انگلیسی

vahid

تعداد وحید ها در ایران

707,616

تلفظ وحید به فارسی

وحيد

ریشه اسم وحید

عربی

تلفظ وحید به انگلیسی

/vahid/

رنگ اسم وحید

صورتی

ابجد اسم وحید

28

ابجد وسیط اسم وحید

28

ابجد صغیر اسم وحید

19

درباره نام وحید

وحید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وحید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وحید که در انگلیسی به صورت vahid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 707,616 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وحید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم وحید و معنی اسم وحید

ریشه اسم وحید

همانطور که گفتیم ریشه اسم وحید عربی می باشد و تلفظ وحید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وحيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vahid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وحید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وحید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وحید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وحید در لغت‌نامه دهخدا :
تک. فرد و منفرد. تنها و یگانه. یکتا.

معنی اسم وحبد در فرهنگ فارسی :تنها، منفرد، یگانه. کسی که در دانش یا هنری نظیر ندارد.

معنی اسم وحید در فرهنگ معین :
منفرد، یگانه، بی نظیر.

معنی اسم وحید در فرهنگ فارسی عمید :
یگانه، یکتا. تنها.

معنی اسم وحید در ثبت احوال

۱- يگانه، يكتا، بي‌نظير؛ ۲- (در حالت قيدي) (در قديم) جدا از ديگران، تنها؛ ۳- (اَعلام) ۱) وحید تبریزی: [قرن ۱۰ هجری] ادیب ایرانی، مؤلف مفتاح البدایع، در علم بدیع و رساله جمع مختصر؛ ۲) وحید دستگردی: [۱۲۵۹-۱۳۲۱ شمسی] شهرت ادیب و محقق ایرانی، ناشر مجله‌ي ادبی ار مغان و مصحح و ناشر خمسه‌ي نظامی، دیوان کمال الدین اصفهانی و دیوان باباطاهر.
۳) وحید قزوینی (= محمّد طاهر): [قرن ۱۲ هجری] مورخ و منشی ایرانی، وزیر شاه سلیمان صفوی، مؤلف تاریخ شاه عباس دوم به نام عباسنامه.

حروف ابجد و طالع بینی نام وحید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وحید عدد " 28 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وحید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم وحید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وحید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وحید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

خادم کعبه

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

برتر، برجسته، عالی، خوب، برگزیده

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

الیاس، مجازا زیباروی و بلند مرتبه

ماهرو، ماهچهر

موی مجعد و پیچیده، کلاله

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران