وجیهه

زیبا، والا مقام و مورد توجه

جنسیت اسم وجیهه

دختر

وجیهه به انگلیسی

vajihe

تعداد وجیهه ها در ایران

106,137

تلفظ وجیهه به فارسی

وَجيهه

ریشه اسم وجیهه

عربی

تلفظ وجیهه به انگلیسی

/vajihe/

رنگ اسم وجیهه

نیلی

ابجد اسم وجیهه

29

ابجد وسیط اسم وجیهه

29

ابجد صغیر اسم وجیهه

20

درباره نام وجیهه

وجیهه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وجیهه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وجیهه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 106,137 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وجیهه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم وجیهه و معنی اسم وجیهه

ریشه اسم وجیهه

همانطور که گفتیم ریشه اسم وجیهه عربی می باشد و تلفظ وجیهه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَجيهه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vajihe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وجیهه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وجیهه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وجیهه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وجیهه در فرهنگ فارسی عمید :
خوب‌رو (زن). دارای قدر و جاه.

معنی اسم وجیهه در فرهنگ فارسی :
زن خوبرو و دارای قدروجاه، (صفت) مونث وجیه. زن زیباروی. (اسم) نامی است از نام‌های زنان.

معنی اسم وجیهه در ثبت احوال

(مؤنث وجيه) زيبا، خوشگل (زن).

حروف ابجد و طالع بینی نام وجیهه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وجیهه عدد " 29 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وجیهه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وجیهه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وجیهه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وجیهه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا، درخشان

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

مانند ماه، زیبارو

نرگس نو شکفته

خبر خوش و شادی بخش، بشارت، مژدگانی، نوید

پايدار، پيوسته، هميشگی

خندان، نام پسر حضرت ابراهيم (ع) و ساره (سارا) از جمله پيامبران بني اسرائيل

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران