وارث

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

جنسیت اسم وارث

پسر

وارث به انگلیسی

vares

تعداد وارث ها در ایران

1,209

تلفظ وارث به فارسی

وارث

ریشه اسم وارث

عربی

تلفظ وارث به انگلیسی

/vāres/

رنگ اسم وارث

بنفش

ابجد اسم وارث

707

ابجد وسیط اسم وارث

23

ابجد صغیر اسم وارث

14

درباره نام وارث

وارث یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وارث را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وارث، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,209 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وارث

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم وارث و معنی اسم وارث

ریشه اسم وارث

همانطور که گفتیم ریشه اسم وارث عربی می باشد و تلفظ وارث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وارث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vāres/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وارث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وارث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وارث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وارث در لغت نامه دهخدا:
ارث بر، کسی که به او ارث میرسد، آن که از کسی ارث می برد، میراث گیرنده، مرده ریگ بر، مرده ریگ برنده، تصاحب کننده منصب و مقام کسی پس از مرگ او

معنی اسم وارث در فرهنگ معین:
ارث برنده

معنی اسم وارث در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (فقه، حقوق) کسی که از دیگری چیزی به ارث می برد، ارث برنده، میراث بر ۲. از نام های خداوند

معنی اسم وارث در ثبت احوال

1- (در فقه و حقوق) آن که مال، مِلک یا مقامی را از کسی به ارث می بَرَد؛ 2- از نام‌ها و صفات خداوند، بدین معنی که پس از فنای خلایق او زنده می‌ماند و هر آن کس، هرچه را که در حیطه‌ي مالکیت خویش دارد به او بر می‌گردد؛ 3- ( در ادیان) نام زیارتی معروف که حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) را بدان زیارت می کنند.

حروف ابجد و طالع بینی نام وارث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وارث عدد " 707 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وارث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وارث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وارث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وارث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

سروین، روسری، چارقد

دارای عشق و محبت، دوستی

گل شاد و خندان، شادان مثل گل، (به مجاز) زيبا و با طراوت

نيك منش، نيكو رفتار

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

ماه چهر، ماهرو، زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید