هوداد

داده ی خوب، داده ی نیک

جنسیت اسم هوداد

پسر

هوداد به انگلیسی

hudad

تعداد هوداد ها در ایران

522

تلفظ هوداد به فارسی

هوداد

ریشه اسم هوداد

فارسی

تلفظ هوداد به انگلیسی

/hudād/

رنگ اسم هوداد

زرد

ابجد اسم هوداد

20

ابجد وسیط اسم هوداد

20

ابجد صغیر اسم هوداد

20

درباره نام هوداد

هوداد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هوداد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هوداد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 522 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هوداد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم هوداد و معنی اسم هوداد

ریشه اسم هوداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم هوداد فارسی می باشد و تلفظ هوداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هوداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hudād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هوداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هوداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هوداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

داده ی خوب، داده ی نیک، نیک آفریده

معنی اسم هوداد در ثبت احوال

(هو = خوب + داد = داده) داده‌ي خوب، داده‌ي نيك، نيك آفريده.

حروف ابجد و طالع بینی نام هوداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هوداد عدد " 20 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هوداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هوداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هوداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هوداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلاور، شجاع

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

آراسته، مزین

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

ماه زمانه، ماه روی روزگار

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید