هما دخت

دختر خوشبخت

جنسیت اسم هما دخت

دختر

هما دخت به انگلیسی

homa-dokht

تعداد هما دخت ها در ایران

504

تلفظ هما دخت به فارسی

همادخت

ریشه اسم هما دخت

فارسی

تلفظ هما دخت به انگلیسی

/h.-dokht/

رنگ اسم هما دخت

بنفش

ابجد اسم هما دخت

1050

ابجد وسیط اسم هما دخت

18

ابجد صغیر اسم هما دخت

24

درباره نام هما دخت

هما دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هما دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هما دخت که در انگلیسی به صورت homa-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 504 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هما دخت

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم هما دخت و معنی اسم هما دخت

ریشه اسم هما دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم هما دخت فارسی می باشد و تلفظ هما دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " همادخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هما دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هما دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هما دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر خوشبخت، دختر سعادتمند

معنی اسم هما دخت در ثبت احوال

(هما+ دخت = دختر)، (به مجاز) دختر خوشبخت، دختر سعادتمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام هما دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هما دخت عدد " 1050 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هما دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هما دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هما دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هما دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاك و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم محمد و فراز (ستوده و اوج)

نگهبان ماه

مورد افتخار برای دين

ترکیب دو اسم محمد و اسلام ( ستوده و فرمان بردن )

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

زن سفید و درخشان

خوبی، احسان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید