هلناز

(به مجاز) زیبارو و خوشبو

جنسیت اسم هلناز

دختر

هلناز به انگلیسی

helnaz

تعداد هلناز ها در ایران

681

تلفظ هلناز به فارسی

هِلناز

ریشه اسم هلناز

فارسی

تلفظ هلناز به انگلیسی

/helnāz/

رنگ اسم هلناز

بنفش

ابجد اسم هلناز

93

ابجد وسیط اسم هلناز

21

ابجد صغیر اسم هلناز

21

درباره نام هلناز

هلناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هلناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هلناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 681 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هلناز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم هلناز و معنی اسم هلناز

ریشه اسم هلناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم هلناز فارسی می باشد و تلفظ هلناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِلناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /helnāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هلناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هلناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هلناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

الهه زیبایی

معنی اسم هلناز در ثبت احوال

(به مجاز) زیبارو و خوشبو.

حروف ابجد و طالع بینی نام هلناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هلناز عدد " 93 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هلناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هلناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هلناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هلناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ایل، (به مجاز) هم نژاد و هم خون

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

آرام، موقر، شکیبا

سرشناس، مشهور، محبوب

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

منسوب به آرام، آرامش

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

بزرگوارتر، برتر، بلندتر، بالاتر، والا و باارزش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید