هلسا

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

جنسیت اسم هلسا

دختر

هلسا به انگلیسی

helsa

تعداد هلسا ها در ایران

1,318

تلفظ هلسا به فارسی

هِلسا

ریشه اسم هلسا

فارسی

تلفظ هلسا به انگلیسی

/helsā/

رنگ اسم هلسا

سبز

ابجد اسم هلسا

96

ابجد وسیط اسم هلسا

12

ابجد صغیر اسم هلسا

15

درباره نام هلسا

هلسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هلسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هلسا که در انگلیسی به صورت helsa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,318 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هلسا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم هلسا و معنی اسم هلسا

ریشه اسم هلسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هلسا فارسی می باشد و تلفظ هلسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِلسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /helsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هلسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هلسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هلسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

برگرفته شده از هل + سا می‌باشد. هل که نام گیاهی بسیار معطر و سا پسوند شباهت است، که روی هم رفته به معنای معطر یا خوش‌بو است.

معنی اسم هلسا در ثبت احوال

(هِل + سا (پسوند شباهت)) ۱- مانند هِل، بهسان هِل؛ ۲- (به مجاز) خوش‌بو و معطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام هلسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هلسا عدد " 96 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هلسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هلسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هلسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هلسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که در حال حرکت به نرمی و آرامی است، جوينده

پيوستن، عهد و پيمان

روشنائی و نورِ حق

زن زیبای عرب، زن خال‌دار

منسوب به دارا، نام شهری در شیراز و شوشتر

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

سنگ بزرگ، سالم و مبّرا از عيب و نقص

مونث اسمر زن گندم گون

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید