هستیار

صاحب هستی و وجود

جنسیت اسم هستیار

پسر

هستیار به انگلیسی

hastiyar

تعداد هستیار ها در ایران

1,672

تلفظ هستیار به فارسی

هَستیار

ریشه اسم هستیار

کردی , فارسی

تلفظ هستیار به انگلیسی

/hastiyār/

رنگ اسم هستیار

نیلی

ابجد اسم هستیار

676

ابجد وسیط اسم هستیار

28

ابجد صغیر اسم هستیار

19

درباره نام هستیار

هستیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هستیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هستیار که در انگلیسی به صورت hastiyar نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,672 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هستیار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هستیار و معنی اسم هستیار

ریشه اسم هستیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم هستیار کردی , فارسی می باشد و تلفظ هستیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَستیار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hastiyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هستیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هستیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هستیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

هستیار اسم فارسی- کردی است که در کردی به معنی احساس کننده و ادیب است. هستیار با ریشه فارسی به معنی صاحب هستی و وجود، دارنده‌ی حیات و زندگی است.

معنی اسم هستیار در ثبت احوال

(هستی + یار (پسوند دارندگی)) صاحب هستی و وجود، دارنده‌ی حیات و زندگی.

حروف ابجد و طالع بینی نام هستیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هستیار عدد " 676 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هستیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هستیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هستیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هستیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، دلیر، جسور

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

ترکیب دو اسم محمد و صابر (ستوده و شکیبا)

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

اطاعت، فرمانبری

ترکیب دو اسم امین و حسین (امانت‌دار و نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید