هرانوش

دختر آتش، دختری با روی برافروخته

جنسیت اسم هرانوش

دختر

هرانوش به انگلیسی

haranush

تعداد هرانوش ها در ایران

1,167

تلفظ هرانوش به فارسی

هَرانوش

ریشه اسم هرانوش

فارسی

تلفظ هرانوش به انگلیسی

/harānuš/

رنگ اسم هرانوش

قرمز

ابجد اسم هرانوش

562

ابجد وسیط اسم هرانوش

22

ابجد صغیر اسم هرانوش

22

درباره نام هرانوش

هرانوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هرانوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هرانوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,167 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هرانوش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم هرانوش و معنی اسم هرانوش

ریشه اسم هرانوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم هرانوش فارسی می باشد و تلفظ هرانوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَرانوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /harānuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هرانوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هرانوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هرانوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر آتش، دارای درخشش جاودان، (به مجاز) زیبارو

معنی اسم هرانوش در ثبت احوال

1- دختر آتش؛ 2- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام هرانوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هرانوش عدد " 562 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هرانوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هرانوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هرانوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هرانوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رز، نام یک گل

نجم، درخشان مثل ستاره

همتا، همانند

نامدار، مشهور

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

دارای ناز شاهانه، موجب فخر شاه، نام یکی از نواهای موسیقی ایرانی

شهرنشینی، تمدن، زندگی شهروندان

ترکیب دو اسم هدیه و زهرا (ارمغان و درخشنده‌روی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید