هبه

دادن چیزی به کسی بدون عوض، بخشش

جنسیت اسم هبه

دختر

هبه به انگلیسی

hebe

تعداد هبه ها در ایران

468

تلفظ هبه به فارسی

هِبه

ریشه اسم هبه

یونانی

تلفظ هبه به انگلیسی

/hebe/

رنگ اسم هبه

طلایی

ابجد اسم هبه

12

ابجد وسیط اسم هبه

12

ابجد صغیر اسم هبه

12

درباره نام هبه

هبه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هبه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هبه که در انگلیسی به صورت hebe نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 468 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هبه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم هبه و معنی اسم هبه

ریشه اسم هبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم هبه یونانی می باشد و تلفظ هبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hebe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هبه در فرهنگ فارسی:
بخشیدن، دادن چیزی به کسی بدون عوض، بخشیده شده، بخشیدن دادن، بخشش انعام

معنی اسم هبه در فرهنگ معین:
۱. بخشش و انعام ۲. جمع هبات ۳. آنچه بخشیده شده

معنی اسم هبه در ثبت احوال

۱- دادن چيزي به كسي بدون دريافت چيزي در مقابل آن، بخشش، عطا؛ ۲-(در فقه و حقوق)، عقدي كه در آن شخصي مالي را بدون دريافت چيزي به ديگري واگذار مي‌كند؛ ۳- هِبه در ميتولوژيِ [اسطوره شناسيِ] يونان نماد مؤنث جواني و شكوفايي شناخته شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام هبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هبه عدد " 12 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهداری كردن

(به‌مجاز) خوش قامت و زیبا، كلمه تحسين به معنی آفرين، مرحبا، نام نوعی درخت

آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد

نورانی، نوری، زیبارو

زیبا چون گل و پری، گل رويی چون فرشته

فردی که عاشق گل است

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید