هاجر

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

جنسیت اسم هاجر

دختر

هاجر به انگلیسی

hajar

تعداد هاجر ها در ایران

701,610

تلفظ هاجر به فارسی

هاجر

ریشه اسم هاجر

عبری

تلفظ هاجر به انگلیسی

/hājar/

رنگ اسم هاجر

قرمز

ابجد اسم هاجر

209

ابجد وسیط اسم هاجر

17

ابجد صغیر اسم هاجر

11

درباره نام هاجر

هاجر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هاجر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هاجر، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 701,610 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هاجر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم هاجر و معنی اسم هاجر

ریشه اسم هاجر

همانطور که گفتیم ریشه اسم هاجر عبری می باشد و تلفظ هاجر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هاجر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hājar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هاجر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هاجر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هاجر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هاجر در فرهنگ معین :
جدایی کننده، فایق، فاضل بر دیگر اشیا، سخن پریشان گوی.

معنی اسم هاجر در فرهنگ فارسی :
جدایی کننده، فایق و فاصل بر دیگر اشیائ، سخن پریشان گوی.

معنی اسم هاجر در لغت‌نامه دهخدا :
سخن پریشان گوی، جدائی کننده، لایق و فایق از دیگران، فائق و فاضل بر دیگر اشیاء.

معنی اسم هاجر در ثبت احوال

۱- به معني «فرار»؛ ۲- (اَعلام) همسر دوم حضرت ابراهيم خليل (ع)، کنیز همسر اولش سارا، مادر اسماعيل (ع).
به روایت تورات و قرآن.
[هاجر در ادبياتِ يهود نشانه‌ي بندگي در شريعت است].

حروف ابجد و طالع بینی نام هاجر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هاجر عدد " 209 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هاجر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هاجر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هاجر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هاجر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

رحمت، مهربانی و مهرورزی

مسرور، شاد

درخشان، تابان

خواهد افزود، سوره‌ دوازدهم قرآن كريم، نام پیامبر بنی اسرائیل

رفیع، شریف، سرافراز

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران