نیکاد

خوشنام

جنسیت اسم نیکاد

پسر

نیکاد به انگلیسی

nikad

تعداد نیکاد ها در ایران

27,835

تلفظ نیکاد به فارسی

نیکاد

ریشه اسم نیکاد

ترکی

تلفظ نیکاد به انگلیسی

/nikad/

رنگ اسم نیکاد

نیلی

ابجد اسم نیکاد

85

ابجد وسیط اسم نیکاد

25

ابجد صغیر اسم نیکاد

13

درباره نام نیکاد

نیکاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکاد، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 27,835 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکاد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نیکاد و معنی اسم نیکاد

ریشه اسم نیکاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکاد ترکی می باشد و تلفظ نیکاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نیکاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nikad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از نیک (خوب و خوش) + آد (اسم و نام در ترکی)

معنی اسم نیکاد در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم نیکاد معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکاد عدد " 85 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

موجب پیروزی دین، یاور و مدد کار دین و آئین

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

ترکیب دو اسم محمد و فرهام (ستوده و نیک اندیش)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران