نیلوفر

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

جنسیت اسم نیلوفر

دختر

نیلوفر به انگلیسی

nilufar

تعداد نیلوفر ها در ایران

265,155

تلفظ نیلوفر به فارسی

نيلوفر

ریشه اسم نیلوفر

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلوفر به انگلیسی

/nilufar/

رنگ اسم نیلوفر

زرد

ابجد اسم نیلوفر

376

ابجد وسیط اسم نیلوفر

40

ابجد صغیر اسم نیلوفر

25

درباره نام نیلوفر

نیلوفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیلوفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیلوفر، به خاطر ریشه فارسی , سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 265,155 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیلوفر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نیلوفر و معنی اسم نیلوفر

ریشه اسم نیلوفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلوفر فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلوفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلوفر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nilufar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلوفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلوفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلوفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیلوفر در فرهنگ معین :
گیاهی است که مانند پیچک به اشیاء اطراف خود می‌پیچد و بالا می رود، گل‌هایش شیپوری و کبود رنگ می‌باشد.

(در گیاهی) گل‌های سفید، کبود و زرد رنگ گیاهی به همین نام که مصرف داروئی نیز دارد. (در ادب قدیم فارسی اغلب رنگ کبود آن مطرح بوده است).

همچنین نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم (جشن نیلوفر) که در روز هفتم یا هشتم هر ماه برگزار می‌شد و هرکس که در این روز از پادشاه حاجتی می‌خواست برآورده می‌شد.

معنی اسم نیلوفر در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گل‌هاي سفيد، كبود و زرد رنگ گياهي به همين نام كه مصرف داروئي نيز دارد.
(در ادب قديم فارسي اغلب رنگ كبود آن مطرح بوده است)؛ ۲- گياهي آبي كه در آبگيرهاي مناطق معتدل مي‌رويد، گل‌هاي زرد دارد و برگ‌هايش بر سطح آب شناور مي شود، گل‌هاي آن مصرف داروئي دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلوفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلوفر عدد " 376 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلوفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نیلوفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلوفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلوفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پيغمبر، فرستاده، رسول الله پيامبر اسلام حضرت محمد (ص)

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

گردش، تفریح وسفر

مورد اعتماد خداوند

رهبر، راهنما

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

بزرگ ایل و طایفه

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید