نیره

روشنایی بخش، روشن

جنسیت اسم نیره

دختر

نیره به انگلیسی

nayyere

تعداد نیره ها در ایران

115,962

تلفظ نیره به فارسی

نَيّره

ریشه اسم نیره

عربی

تلفظ نیره به انگلیسی

/nayyere/

رنگ اسم نیره

بنفش

ابجد اسم نیره

265

ابجد وسیط اسم نیره

25

ابجد صغیر اسم نیره

13

درباره نام نیره

نیره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیره که در انگلیسی به صورت nayyere نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 115,962 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیره

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نیره و معنی اسم نیره

ریشه اسم نیره

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیره عربی می باشد و تلفظ نیره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَيّره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nayyere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیره در ویکی پدیا :
نیره ظروف سفالین که در آن دوغ را جهت مسکه برآوردن می‌زنند. نهره چوبی که بدان مسکه برمی‌آورند.

معنی اسم نیره در فرهنگ نام‌ها :
روشن، منیر، بسیار درخشان

معنی اسم نیره در ثبت احوال

روشن، منير، بسيار درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیره عدد " 265 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همدل، همپایه خورشید

دوباره برخواستن و کوهستان

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

مطیع حضرت علی

خجسته و مبارک شمردن

ترکیب دو اسم محمد و مهرشاد (ستوده و شادمان)

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران