نگار

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

جنسیت اسم نگار

دختر

نگار به انگلیسی

negar

تعداد نگار ها در ایران

292,893

تلفظ نگار به فارسی

نِگار

ریشه اسم نگار

فارسی

تلفظ نگار به انگلیسی

/negār/

رنگ اسم نگار

نیلی

ابجد اسم نگار

271

ابجد وسیط اسم نگار

19

ابجد صغیر اسم نگار

10

درباره نام نگار

نگار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نگار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نگار که در انگلیسی به صورت negar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 292,893 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نگار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نگار و معنی اسم نگار

ریشه اسم نگار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نگار فارسی می باشد و تلفظ نگار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِگار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /negār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نگار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نگار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نگار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نگار در فرهنگ فارسی عمید :
نگاشتن. (اسم) نقش، تصویر. (اسم) [مجاز] معشوق، محبوب. نگارنده (در ترکیب با کلمۀ دیگر): روزنامه نگار. نقاش (در ترکیب با کلمۀ دیگر): چهره نگار. (اسم) [قدیمی، مجاز] بت. (اسم) [قدیمی، مجاز] زیور. (صفت) [قدیمی] رنگین.

معنی اسم نگار در فرهنگ معین :
نقش، تصویر. بت. معشوق، محبوب.

(به معنی نگاشتن و نگاریدن )، نقش، تصویر، (به مجاز) معشوق زیباروی، (در قدیم) (به مجاز) دختر یا زن زیباروی، بت و صنم

معنی اسم نگار در ثبت احوال

1- (به معني نگاشتن و نگاريدن)؛ نقش، تصوير؛ 2- (به مجاز) معشوق زيباروي؛ 3- (در قديم) (به مجاز) دختر يا زن زيباروي؛ بت و صنم؛ 4- زيور و زينت؛ 5- نقش نگين؛ 6- (در قديم) رنگين و منقش؛ 7- (اَعلام) نام شهری در شهرستان بردسی ر، در استان کرمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نگار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نگار عدد " 271 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نگار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نگار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نگار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نگار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشنام

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

صورت فلکی که درخشان ترین ستاره ها را دارد

ترکیب دو اسم احمد و رضا (پسندیده‌تر و خشنود)

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

کوروش، نام نوعی ابر

بانوی درخشان و زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید