نگاره

نقش، شکل، تصویر

جنسیت اسم نگاره

دختر

نگاره به انگلیسی

negare

تعداد نگاره ها در ایران

897

تلفظ نگاره به فارسی

نِگاره

ریشه اسم نگاره

فارسی

تلفظ نگاره به انگلیسی

/negāre/

رنگ اسم نگاره

آبی

ابجد اسم نگاره

276

ابجد وسیط اسم نگاره

24

ابجد صغیر اسم نگاره

15

درباره نام نگاره

نگاره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نگاره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نگاره، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 897 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نگاره

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نگاره و معنی اسم نگاره

ریشه اسم نگاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم نگاره فارسی می باشد و تلفظ نگاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِگاره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /negāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نگاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نگاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نگاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نگاره در فرهنگ فارسی عمید:
نقش، صورت نقاشی‌ شده.

معنی اسم نگاره در ثبت احوال

نقش، شكل، تصوير

حروف ابجد و طالع بینی نام نگاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نگاره عدد " 276 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نگاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نگاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نگاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نگاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار

ماه دوست داشتنی

نغمه، آواز، ترانه

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

دختر زیبا

بنده پروردگار توانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید