نوژان

فرياد، صدا و بانگ بلند، غرّان (رود و سيل)، نام رودخانه‌ای

جنسیت اسم نوژان

دختر

نوژان به انگلیسی

nuzhan

تعداد نوژان ها در ایران

1,186

تلفظ نوژان به فارسی

نوژان

ریشه اسم نوژان

فارسی

تلفظ نوژان به انگلیسی

/nužān/

رنگ اسم نوژان

قرمز

ابجد اسم نوژان

107

ابجد وسیط اسم نوژان

19

ابجد صغیر اسم نوژان

22

درباره نام نوژان

نوژان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوژان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوژان که در انگلیسی به صورت nuzhan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,186 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوژان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نوژان و معنی اسم نوژان

ریشه اسم نوژان

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوژان فارسی می باشد و تلفظ نوژان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوژان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nužān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوژان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوژان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوژان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوژان در فرهنگ فارسی عمید:
= فوژان

معنی اسم نوژان در لغت نامه دهخدا:
رود با بانگ و سهم، رودخانه ای است با نهیب و شور بسیار.

معنی اسم نوژان در فرهنگ فارسی معین:
نعره، فریاد، بانگ بلند.

معنی اسم نوژان در ثبت احوال

۱- فرياد، صدا و بانگ بلند؛ ۲- رود (رودخانه‌ي) با بانك و سهم؛ ۳- غرّان (رود و سيل)؛ ۴- نام رودخانه‌اي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوژان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوژان عدد " 107 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوژان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوژان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوژان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوژان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخت سرو

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

یک چهارم، نام نوایی در موسیقی

جمع اسم

آرامش دهنده

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

بنده‌ی مالک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید