نوشین

شيرين، خوشايند

جنسیت اسم نوشین

دختر

نوشین به انگلیسی

nushin

تعداد نوشین ها در ایران

85,506

تلفظ نوشین به فارسی

نوشين

ریشه اسم نوشین

فارسی

تلفظ نوشین به انگلیسی

/nušin/

رنگ اسم نوشین

طلایی

ابجد اسم نوشین

416

ابجد وسیط اسم نوشین

20

ابجد صغیر اسم نوشین

20

درباره نام نوشین

نوشین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوشین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوشین که در انگلیسی به صورت nushin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 85,506 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوشین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نوشین و معنی اسم نوشین

ریشه اسم نوشین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوشین فارسی می باشد و تلفظ نوشین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوشين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nušin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوشین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوشین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوشین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوشین در لغت‌نامه دهخدا :
(ص نسبی) منسوب به نوش که به معنی شهد باشد. شیرین. آلوده به نوش. از نوش. پرنوش. پر از شهد و شیرینی. مطبوع. دلنشین. دلپسند. ملایم طبع. جان بخش. روح نواز. شفابخش.

معنی اسم نوشین در فرهنگ ف ارسی عمید :
شیرین، دلپسند، شفابخش، گوارا، خوش گوار.

معنی اسم نوشین در فرهنگ معین :
شیرین، گوارا.

معنی اسم نوشین در فرهنگ فارسی :
(صفت) شیرین. گوارا. مخفف نوشین روان صورتی دیگر از انوشیروان است.

معنی اسم نوشین در ثبت احوال

۱- (در قديم) شيرين، خوشايند، دلپذير (خواب)؛ ۲-شايسته‌ي بوسيدن، شيرين (لب)؛ ۳- دلنشين، مطبوع، ملايم (باد، نسيم)؛ ۴- گوارا، خوش گوار؛ ۵- شفابخش؛ ۶- (اَعلام) شهری در شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوشین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوشین عدد " 416 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوشین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نوشین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوشین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوشین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشنام

آب و ماه، (به مجاز) زيبارو، با طراوت و درخشنده

نام نوعی گل، نسترن

ترکیب دو اسم محمد و منصور (ستوده و پیروز)

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

راهنما، رهبر، هدایت کننده

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید