نوشا

نیوشا، شنوا، شنونده، شيرين، زندگی، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده

جنسیت اسم نوشا

دختر

نوشا به انگلیسی

nusha

تعداد نوشا ها در ایران

1,198

تلفظ نوشا به فارسی

نوشا

ریشه اسم نوشا

فارسی

تلفظ نوشا به انگلیسی

/nušā/

رنگ اسم نوشا

نارنجی

ابجد اسم نوشا

357

ابجد وسیط اسم نوشا

9

ابجد صغیر اسم نوشا

15

درباره نام نوشا

نوشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,198 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوشا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نوشا و معنی اسم نوشا

ریشه اسم نوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوشا فارسی می باشد و تلفظ نوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیوشا، شنوا، شنونده، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده، شیرین، زندگی

معنی اسم نوشا در ثبت احوال

(نوش+ ا (پسوند با معني فاعلي))، ۱- نيوشا، شنوا، شنونده؛ ۲- (به مجاز) يادگيرنده و آموزنده؛ ۳- شيرين، زندگي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوشا عدد " 357 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

دوست ترین، دوست داشتنی، نام یکی از شاهدخت‌های با درايت هخامنشی

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

پیشرفت تدریجی، حرکت رو به بهتر شدن، تندرستی

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

بردبار، شکیبا، صبور

کمین‌گاه، محل گذر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید