نوشاد

نام شهری که زیبارویان آن معروف بوده اند

جنسیت اسم نوشاد

پسر

نوشاد به انگلیسی

nushad

تعداد نوشاد ها در ایران

4,032

تلفظ نوشاد به فارسی

نوشاد

ریشه اسم نوشاد

فارسی

تلفظ نوشاد به انگلیسی

/nušād/

رنگ اسم نوشاد

نیلی

ابجد اسم نوشاد

361

ابجد وسیط اسم نوشاد

13

ابجد صغیر اسم نوشاد

19

درباره نام نوشاد

نوشاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوشاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوشاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,032 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوشاد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نوشاد و معنی اسم نوشاد

ریشه اسم نوشاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوشاد فارسی می باشد و تلفظ نوشاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nušād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوشاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوشاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوشاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوشاد در فرهنگ فارسی عمید :
جوانی که تازه داماد شده؛ تازه‌داماد.

معنی اسم نوشاد در واژه نامه آزاد :
جوان تازه داماد. (به مجاز) جوان نورستۀ شاداب. نام شهر یا موضعی که زیبارویان ترک در آن بسیار بوده اند.

معنی اسم نوشاد در ثبت احوال

1- (به مجاز) جوان نورسته‌ي شاداب؛ (اَعلام) نام شهر يا موضعي كه خوبرويان در آن بسيار بوده‌اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوشاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوشاد عدد " 361 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوشاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوشاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوشاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوشاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

ماه آرام، خوشبخت

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

بسیار شاد، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

منسوب به مکه، اهل مکه

در كردی باريدن باران

فرشته زیبا

مشرق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید