نوروز

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

جنسیت اسم نوروز

پسر

نوروز به انگلیسی

now ruz

تعداد نوروز ها در ایران

90,084

تلفظ نوروز به فارسی

نوروز

ریشه اسم نوروز

فارسی

تلفظ نوروز به انگلیسی

/no(w) ruz/

رنگ اسم نوروز

زرد

ابجد اسم نوروز

269

ابجد وسیط اسم نوروز

29

ابجد صغیر اسم نوروز

26

درباره نام نوروز

نوروز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوروز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوروز که در انگلیسی به صورت now ruz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 90,084 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوروز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نوروز و معنی اسم نوروز

ریشه اسم نوروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوروز فارسی می باشد و تلفظ نوروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /no(w) ruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوروز در ویکی پدیا:
نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران ب استان است.

معنی اسم نوروز در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بزرگ‌ترین جشن ملی ایرانیان که از روز اول فروردین آغاز می‌شود؛ نوروز سلطانی.
۲. (موسیقی) گوشه‌ای در دستگاه همایون

معنی اسم نوروز در لغت نامه دهخدا:
نوروز روز اول ماه فروردین که رسیدن آفتاب است به نقطه ٔاول حمل .روز اول فروردین که رسیدن آفتاب به برج حمل است و ابتداء < a href="../../name/%d8%a8%d9%87%d8%a7%d8%b1">بهار است و این را نوروز کوچک و نوروز عامه و نوروز صغیر گویند، و نیز ششم فروردین ماه روز خرداد که نوروز بزرگ و نوروز خاصه گویند.

معنی اسم نوروز در فرهنگ فارسی معین:
۱ - روز نو، روز تازه . ۲ - روز اوّل فروردین که بزرگترین جشن ملی و آغاز سال نو ایرانیان است آن گاه که روز و شب برابر گردد، عید.

معنی اسم نوروز در ثبت احوال

۱- بزرگترين جشن ملي اقوام ايراني كه از نخستين لحظات سال نو آغاز مي‌شود؛ ۲- نام گلي (گل نوروز)؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) بهار؛ ۴- (در قديم) (در موسيقي ايراني) از الحان قديم ايراني.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوروز عدد " 269 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاه سویا

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

پاک، نیکو، خوش‌بو

ترکیب دو اسم محمد و یاسر (ستوده و آسان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید