نورهان

سوغات، تحفه

جنسیت اسم نورهان

دختر

نورهان به انگلیسی

now rahan

تعداد نورهان ها در ایران

519

تلفظ نورهان به فارسی

نورَهان

ریشه اسم نورهان

فارسی

تلفظ نورهان به انگلیسی

/no(w) rahān/

رنگ اسم نورهان

آبی

ابجد اسم نورهان

312

ابجد وسیط اسم نورهان

24

ابجد صغیر اسم نورهان

24

درباره نام نورهان

نورهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورهان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 519 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورهان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نورهان و معنی اسم نورهان

ریشه اسم نورهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورهان فارسی می باشد و تلفظ نورهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورَهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /no(w) rahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تحفه، سوغات، ارمغان

معنی اسم نورهان در ثبت احوال

(= نوراهان) (در قديم) تحفه، سوغات، ارمغان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورهان عدد " 312 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب اختيار، برگزیده شده، گزیننده، عالی

منطقه ای در کردستان، نام شاعر و نویسنده آلمانی

ترکیب دو اسم محمد و ارشاد (ستوده و هدایت)

سفید و زیبا مانند برف

ترکیب دو اسم ابو و قاسم (پدر و قسمت کننده)

ترکیب دو اسم محمد و مهدی (ستوده و هدایت شده)

دانشمند، فیلسوف، پزشک

دوست داشتنی، معشوق، پسندیده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید