نورسا

شبيه به نور، روشن و درخشان

جنسیت اسم نورسا

دختر

نورسا به انگلیسی

nursa

تعداد نورسا ها در ایران

747

تلفظ نورسا به فارسی

نورسا

ریشه اسم نورسا

فارسی , عربی

تلفظ نورسا به انگلیسی

/nursā/

رنگ اسم نورسا

نارنجی

ابجد اسم نورسا

317

ابجد وسیط اسم نورسا

17

ابجد صغیر اسم نورسا

20

درباره نام نورسا

نورسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورسا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 747 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نورسا و معنی اسم نورسا

ریشه اسم نورسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نورسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nursā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مثل نور، شبیه به نور، روشن و درخشان، (به مجاز) زیبارو، (در قدیم) روشنی دهنده، روشن کننده.

معنی اسم نورسا در ثبت احوال

(نور + سا (پسوند شباهت))، ۱- مثل نور، شبيه به نور، روشن و درخشان؛ ۲- (به مجاز) زيبارو؛ ۳- (در قديم) روشني دهنده، روشن كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورسا عدد " 317 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلیل، حجت، روشنی

آزاده و رها، شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی

مژه، (در اصطلاح عشاق) اشاره به نيزه و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد

ترکیب دو اسم محمد و طیب (ستوده و پاک)

آغاز، سر

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

افتخار پدر، موجب آسايش و شادكامی پدر، عزيزِ پدر، دختر نازنین بابا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید