نوح

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

جنسیت اسم نوح

پسر

نوح به انگلیسی

nuh

تعداد نوح ها در ایران

3,936

تلفظ نوح به فارسی

نوح

ریشه اسم نوح

عربی

تلفظ نوح به انگلیسی

/nuh/

رنگ اسم نوح

نیلی

ابجد اسم نوح

64

ابجد وسیط اسم نوح

16

ابجد صغیر اسم نوح

19

درباره نام نوح

نوح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوح که در انگلیسی به صورت nuh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,936 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوح

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نوح و معنی اسم نوح

ریشه اسم نوح

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوح عربی می باشد و تلفظ نوح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوح در فرهنگ فارسی عمید:
هفتاد‌ویکمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۲۸ آیه.

معنی اسم نوح در فرهنگ فارسی:< br/>یکی از پیغمبران اولوالعزم که نسبش به آدم میرسد. سالها قوم خود را به راه راست خواند اما آنان همچنان بر کج رفتاری اصرار ورزیدند . آنگاه خداوند نوح را از طوفانی عظیم باخبر ساخت و نوح با ساختن کشتی پیروان و خاندان خود و انبوهی از جانداران را از هلاکت نجات بخشید .

معنی اسم نوح در ثبت احوال

۱- (در عبری) به معنی راحت است؛ ۲- (اَعلام) ۱) سوره‌ي هفتاد و يكم از قرآن كريم داراي بيست و نه آيه؛ ۲) از پيامبران مذکور در عهد عتیق و قرآن، که بنا بر روایات چون مردم آموزشهای او را نپذیرفتند، خداوند به او فرمان داد برای خود کشتی بسازد و پیروانش را همراه با ی ک جفت از هر جانوری در آن جای دهد.
آنگاه توفانی فرستاد که همه‌ي روی زمین را آب فرا گرفت، نوح و همراهانش پس از فروکش کردن توفان به روی زمین فرود آمدند؛ ۳) نوح: نام دو تن از امیران سامانی.
نوح اول: امیر سامانی [۳۳۱-۳۴۳ قمری]؛ نوح دوم: امیر سامانی [۳۶۶-۳۸۷ قمری]، ک ه در ۱۳ سالگی بر تخت نشست و تمام دوران او به جنگ با یاغیان گذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوح عدد " 64 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

عزيز و محبوب

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

باهوش، عاقل، آگاه، زیرک، هوشمند، زرنگ، خردمند

فرستاده، نام موجودات عالم ملکوت، شخص داراي اخلاق يا رفتار بسيار نيك و پسنديده، زن مهربان و زيبا

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

داده ی فرشته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید